Etiket arşivi: boks ringi

Boks Ringi

KOD Ürünlerimiz Açıklama
GM – 9540-1 Boks Ringi Boks Ringi 7×7 metre standart pvc branda 1100 denye
GM – 9540-2 Boks Ringi Boks Ringi 7×7 metre puantiyeli kaydırmaz brandalı
GM – 9540-3 Boks Ringi Boks Ringi 5×5 metre 30 cm Yükseklik
GM – 9540-4 Boks Ringi Boks Ringi 5×5 metre zemine monte

Boks Ringi

Tarihi Roma imparatorluğu ve Antik Yunan’ a kadar uzanmakta olan bir spor dalı olan boksun, o tarihte oynanan örnekleri oldukça acımasızdı ve rakiplerden bir tanesinin ölümüne kadar müsabaka devam ediyordu. Bu acımasızlık sebebiyle yasaklanan bir spor dalı olan Boks, 18. Yüzyılın başlarında yeniden ortaya çıktı ve çıplak elle yapılmaya başlandı. 1866 yılında eldivenlerle yapılmaya başlanan boks bu tarihten sonra popüler bir spor dalı olarak yoğun şekilde ilgi görmeye başladı.
20. yüzyılın başları itibariyle tüm dünyaya yayılmış ve büyük ilgi gören bir spor dalı haline dönüşen Boks, günümüzde tüm dünyada en çok yapılan spor dallarından bir tanesidir. Boks Ringi, Boks sporunun yapıldığı, uluslar arası boks federasyonunun belirlediği standartlardaki sahadır. Yerden yüksekliği en az 91 cm. en fazla 122 cm olması gereken, amatör boks sporunda 3-6 metrekare, profesyonel boksta ise 5-6 metrekare büyüklüğündeki, halat araları 40 cm olan dört sıra halatla çevrilmiş alana boks ringi denmektedir.
Aden spor Türkiye’ nin en büyük spor araçları üreticisi olarak, her spor dalında kullanılmakta olan tüm ekipmanları, uluslar arası standartlar çerçevesinde üretmektedir. En üstün kalitedeki malzemelerden üretilmekte olan ve en ekonomik boks ringi fiyatları ile hizmet vermekte olan web platformumuz üzerinde, her spor dalıyla ilgili olarak aradığını tüm ürünleri bulabilirsiniz.

Boks ringi fiyatları

Boks ringi fiyatları maç tipi veya antreman tipi olmak üzere iki farklı tipde üretim bulunduğundan boks ringi fiyatları değişmektedir. Örnekin 7,8 x 7,×8 mt  veya 7x7mt boks ringi fiyatı aynı olmadığı gibi antreman tipi boks ringileride kendi için 5x5mt 30cm zeminden yüksekliği bulunmakta ve aynı zamanda 5×5 mt zemine monte boks ringi üretilmektedir.  Tüm ürünlerimiz demonte olduğu için kurulumu olduğukça kolaydır. Boks ringi fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

boks ringi

 boks ring imalatımız bulunmakta olup, demonte şeklinde üretilir antreman tipi zemine monte, antreman model cm yükseklik antreman modeller dış ölçüler 5×5 metredir maç tipi ise zeminden bir metre yükseklğinde 7×7 metredir.

Boks Ringi

İki sporcunun bir saha üzerinde hakem gözetimi altında karşılıklı yumruklaşmak suretiyle her kafaya vurduklarında tek puan topladıkları spor müsabakası olarak tanımlanmakta olan boks, dünya genelinde oldukça popüler bir olan spor dallarından bir tanesidir. Çeşitli kurallar çerçevesinde iki sporcunun güçlerini karşılaştırmakta oldukları bu spor dalında ülkemiz oldukça başarılı olan ülkelerin başında geliyor. Ülkemizde oldukça yaygın olan boks spor dalı bir ring üzerinde yapılmaktadır.

Özel tasarımları bulunan bu ringler üzerinde sporcuların güvenliği için her tür önlem alınmıştır. Bu neden dolayısı ile mutlak suret ile boks ringi üzerinde mücadelelerin yapılması gerekmektedir. Sporcuların güvenliği için çok önemli olan bu hususta aynı zamanda da uluslar arası düzeyde belirlenmiş olan kural ve detaylara da çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Sürekli olarak gelişmekte olan modern dünyamızda boks sporuna ilişkin olarak çok daha güvenli, çok profesyonel ve çok daha sağlam ringlerin tasarlanabilmesine olanak sağlıyor. Ülkemizde artık çok daha yüksek kalite standartlarına sahip olan boks ringi konusunda geniş olanaklar sunuluyor. Özellikle bu sayede ülkemizdeki boks sporunun çok daha hızlı ve çok daha fazla gelişmesi sağlanabilmektedir.

Bu sayede çok daha kaliteli ve çok daha modern boks tesisleri oluşturulabilmektedir. Türkiye’deki boks sporunun gelişimi için yapılacak yatırımlarda, dünya standartlarına uygun niteliklere sahip ve kaliteli tasarımları bulunan ekonomik boks ringi fiyatları ile boks sporuna büyük bir destek sağlıyor.

Boks Ringi

Spor dalları arasında birçok oyun her zaman sevilenler arasında yer alıyor. Rekabetin kızıştığı ve olayın tekbir kişi lehine sonuçlandığı spor türleri her zaman zevkli geçmektedir. Rekabetle başlayan ve dostlukla sonuçlanan bir spor türü bokstur. Boks yapmak diğer sporlardan daha riski ve tehlikeli olarak isimlendirilebilir ancak kurallara uyulduğu sürece en iyi şekilde sonuca ulaşabilirsiniz. Boks ringleri olayın geçtiği yerdir ve izleyiciler her zaman o ringde yer almak istemiştir.
Boks ringi satın almak birçok kurum ve spor salonu sahipleri tarafından gerçekleştirilir. Boks yapılan her alanda ring olması şarttır ve ringler kendi aralarında iki gruba ayrılırlar. Boks ringi öncelikle maç ve antrenman bölümlerinden oluşur. Bundan dolayı ringlerde farklılık gösterecektir. Boks ringi maç için satın alınırsa yüksek ve geniş olarak gözlemlenebilir. Antrenman ringi ise maç ringine göre alçak aynı zamanda küçüktür. Yerden yüksekliği neredeyse hiç olmayan antrenman ringi spor salonlarında ve boks eğitim alanlarında mevcuttur. Sizlerde gözle görebilir şekilde ringleri seçebilir, dilediğinizi satın alabilirsiniz. Boks ringi birçok alanda satışa sunulur fakat önemli olan kaliteli olanlardan faydalanmaktır.
Boks ringi fiyatları türüne göre farklılık göstereceği için modellerine göre de farklılık gösterecektir. Ayrıntılı bilgilere ulaşmak için www.adenspor.com adresini ziyaret edebilir her zaman spor ürünlerine göz atabilirsiniz. Boks ringleri ikiye ayrıldığı için bilgilendirici biçimde sizlerle paylaşılmıştır. Ayrıntılı sorularınız için iletişim adresimizden yararlanmanızı öneririz.