Boks Ringi

Tarihi Roma imparatorluğu ve Antik Yunan’ a kadar uzanmakta olan bir spor dalı olan boksun, o tarihte oynanan örnekleri oldukça acımasızdı ve rakiplerden bir tanesinin ölümüne kadar müsabaka devam ediyordu. Bu acımasızlık sebebiyle yasaklanan bir spor dalı olan Boks, 18. Yüzyılın başlarında yeniden ortaya çıktı ve çıplak elle yapılmaya başlandı. 1866 yılında eldivenlerle yapılmaya başlanan boks bu tarihten sonra popüler bir spor dalı olarak yoğun şekilde ilgi görmeye başladı.
20. yüzyılın başları itibariyle tüm dünyaya yayılmış ve büyük ilgi gören bir spor dalı haline dönüşen Boks, günümüzde tüm dünyada en çok yapılan spor dallarından bir tanesidir. Boks Ringi, Boks sporunun yapıldığı, uluslar arası boks federasyonunun belirlediği standartlardaki sahadır. Yerden yüksekliği en az 91 cm. en fazla 122 cm olması gereken, amatör boks sporunda 3-6 metrekare, profesyonel boksta ise 5-6 metrekare büyüklüğündeki, halat araları 40 cm olan dört sıra halatla çevrilmiş alana boks ringi denmektedir.
Aden spor Türkiye’ nin en büyük spor araçları üreticisi olarak, her spor dalında kullanılmakta olan tüm ekipmanları, uluslar arası standartlar çerçevesinde üretmektedir. En üstün kalitedeki malzemelerden üretilmekte olan ve en ekonomik boks ringi fiyatları ile hizmet vermekte olan web platformumuz üzerinde, her spor dalıyla ilgili olarak aradığını tüm ürünleri bulabilirsiniz.