Kategori arşivi: Futbol Kalesi

Futbol kalesi fiyatları ve futbol kalesi hakkında genel bilgleri yer almaktadır.

futbol kalesi

Futbol kalesi; üretimini yaptığımız futbol kalesi TSE belgeli olup U20 Dünya Kupasında Onaylanarak kullanılmıştır, Kateyi ucuza alamanın yolu Adenspor.com

Futbol kalesi imalatlarımız uluslararası standartlara göre üretim yapıldından TSE belgelidir. Nizami futbol kalesine Türkiye’de ilk ve 5 yıl garanti veren firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Futbol kalesi şartnamesi

Futbol kalesi şartnamesi

FT-9001 ALÜMİNYUM FUTBOL KALESİ STAD MODEL TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

Özel Kanallı ve Destek Takviye Kayıtlı Alüminyumdan imal Edilmiştir.

 

Alüminyum Direk 100x120mm Ebatlarında ve 1metresi 3,215 Kg Olacaktır.

 

Alüminyum Direk üzerinde özel Kanal bulunmakta bu kanal üzerine sert plastikten imal file bağlantı elemanları konulup filenin kolaylıkla bağlantısı sağlanır. Plastik file tutamaçları altı frenli ve çift yönlüdür.

 

UEFA Standartlarına uygun yerli üretimdir. 732×244 cm Ebatlarındadır. (İçten İçe Ölçü.)

 

Dış yüzeyler Beyaz Renk Elektrostatik Fırın boyalı olacaktır.

 

File için alt ve arka gerdirmeleri bulunacaktır.

 

Kalelerin  Zemin Ankrajları bulunacaktır.

 

Zemin Ankrajları 3” (89x5mm) borudan imal ve 50cm boyunda olacaktır.

 

TSE Belgeli olması zorunludur.

 

Renk solmalarına ve paslanmalara karşı alüminyumun oksitlenmemesi için özel kaplama yapılıp 5 yıl garanti verilecektir.

 

FUTBOL KALE AĞI

  • 732 x 244cm Ebatlarında,
  • 4mm Kalınlıkta Floş İpten İmal
  • 12 x 12cm Göz Aralıklı.
  • Arka Derinlik 200cm’dir.

minyatür kale fiyatları

minyatür futbol kale fiyatları değişkenlik göstermektedir çünkü minyatür kaleler 80×120’den 200×500 cm ‘e kadar farklı olçüler bulunmatadır aynı zamanda malzeme olarak metal ve alüminyum olarak ikiye ayrıldığından fiyatları hammadeye görede değişkenlik göstermektedir. bu nedenle detaylı bilgi almak için 444 69 79 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

Futbol kalesi

Futbol kalesi modelleri ve ölçüleri

80 x 120 cm metal seyyar futbol kalesi

100 x 160 cm metal seyyar futbol kalesi

120 x 180 cm metal seyyar futbol kalesi

200 x 300 cm metal seyyar futbol kalesi

200 x 300 cm alüminyum seyyar futbol kalesi

200 x 500 cm metal seyyar futbol kalesi

200 x 500 cm alüminyum seyyar futbol kalesi

244 x 732 cm metal sabit futbol kalesi

244 x 732 cm alüminyum seyyar futbol kalesi

244 x 732 cm alüminyum sabit futbol kalesi

Futbol Kalesi

Günümüzde en çok oynanan spor olarak görülen futbol gün geçtikçe daha fazla oynanmakta ve ilgi görmektedir. Kendi futbol ortamını oluşturmak isteyenler sadece bir futbol topu almakla kalmayıp kendilerine bir de futbol kalesi almaktalar. Bahçelerine veya başka alana kurdukları bu kalelerle futbol oynamanın doyumsuz tadına özgürce varmaktalar. Sizlerde futbol oynayacak rahat bir alan bulamıyor bulsanız bile kale sıkıntısı çekiyorsanız hemen spor ekipmanları satan bir firmadan kendinize futbol kalesi alabilirsiniz. Beklentilerin farkında olarak üstün hizmet anlayışıyla hareket eden firmalar müşterilerinin memnuniyetini sağlamak amacıyla kaliteli bir ürün hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Futbol kalesi fiyatında indirimler yaparak müşterilerin dikkatlerini çeken birçok firma bulunmaktadır. Alacak olan kişilerin bu firmaları detaylı bir şekilde inceleyip kaleler hakkında bilgi almalı ve öyle sipariş etmeliler. Hatta gerekirse kaleyi koyacağınız alanı inceletip ona uygun bir kale ürünleri ortaya koymalarını isteyebilirsiniz. Kalenin sağlamlığı dayanıklılığı konusunda kendine güvenen firmalarla çalışmanız sizler açısından yararlı olacaktır. Firmaların eski müşterilerinden firma ve ürünleri hakkında bilgi edinmenizde yarar vardır. Farklı alan ve ortama uygun ürün çeşitliliği konusunda yelpazesi geniş olan firmalar sizlere daha iyi hizmet sunacaktır. Teknik ekip ve personelle sizin mağdur olmamanız açısında özenli bir çalışma sergileyen şirketler kendilerini kanıtlama anlamında sizden olumlu geri dönüşler almaya çalışacaktır. Kendi çıkarlarınıza uygun bir firma seçip spor ekipmanlarınızı bu firmalardan almanızda yarar vardır.

Spor mücadelelerinde maç öncesi ve sonrası yapılan yorumlar büyük ses getirmektedir. Özellikle canlı olarak takip edilmeyen bir maçın önemli dakikalarını maç sonrasında yayımlanan spor programlarında izleyebiliriz. Futbol kalesi fiyatından, oyuncularla ilgili magazin haberleri gelişmelerine kadar tüm detaylara ulaşmanız mümkündür. Futbol kalesi sahibi olmak istiyorsanız adenspor.com dan saha zemini ve zevklerine göre temin edebilirsiniz. Gerekli inceleme ve imalat görevli personeller tarafından sağlanacak olup sipariş verdikten sonra en akın süre içinde tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Sahaya çıkan ilk 11 kişilik futbol takımının yanı sıra yedek oyuncular, teknik direktör, teknik direktör yardımcısı maç süresi boyunca yedek kulübesinde yer alan isimlerdir. Futbol tarihinin geçmişi çok eski zamanlara kadar dayanmaktadır. Eski zamanlarda bir şekilde bulunan futbol oyunu belirli kurallar çevresinde geliştirilerek profesyonel oyun zihniyetine hakim olmuştur. Futbol kalesi ölçüsünden, futbol saha çizgileri arası ölçümler ve penaltı noktası belirli kurallara tabidir. Maça başlayacak olan taraf veya kale seçimi yapmak isteyen takım kura yöntemi ile belirlenip kura sonucu kazanan takım seçimini yaptıktan sonra diğer takım kalan seçenek arasında seçim yapar. Bazı futbol oyunlarında üç korner penaltı şeklinde bir değerlendirme olmaktadır. Ancak ülkemizde oynanan oyunda geçerli olmayıp kurallarda yer almamaktadır. Orta hakem ve köşe hakemleri maçı yöneten isimler olurken toplam futbol maçı süresi 90 dakikadır. Maç içerisinde geçen duraksama dakikaları da hesaplanıp normal karşılaşma süresi üzerine eklenerek uzatma dakikaları bulunmaktadır. normal şartlar altında karşılaşmalar 3 seçenek ile sonuçlanmaktadır. Bu seçenekler galibiyet, beraberlik ve mağlubiyettir.

Bir futbol karşılaşması normalde uzatma dakikaları hariç 90 dakika oynanmaktadır. Maç içerisinde duraklama dakikaları işleme konulduğu zaman ilk yarı ve ikinci yarı uzatmalar oynanmaktadır. Normal lig maçı yanı sıra önemli kupa mücadelelerinde maçlarda daha uzun süre uzayarak kazanan belli olana kadar bu şekilde devam etmektedir. Herhangi bir kazanan bulunmadığından uzatma dakikaları yerini penaltı atışlarına bırakarak, futbol kalesinde görev alan kalecilere büyük rol düşer. Penaltı noktasından yapılan atışlarda oyuncu ile kaleci karşı karşıya ikili münasebete girer. Rakip sahası içerisine doğru yapılan atak sırasında rakip oyunculardan birinin ayağına top değip dışarı çıkarsa korner olur. Korner atışını kullanacak olan takım köşe vuruşu noktasından futbol kalesine doğru kullanır. Ayak ile oynanan futbol oyununda temel amaç topu rakip alan sınırlarına kadar götürdükten sonra futbol kalesi fiyatı ne olursa olsun gol atarak maçtan kazançlı çıkmaktır. 1 ‘i kaleci olmak üzere toplam bir takımda yer alan oyuncu sayısı 11 ‘dir. Mücadele vermek için sahaya çıkan iki takımda müsabakadan galip ayrılmak için ellerinden geleni yapar. Yurt dışında varlık gösteren yabancı lig takımlarının sahaları ve stadyumları inceleme altına alındığında bizim yurdumuzdakilere oranla çok pahalı ve kalitesi kale direkleri inşa edilmiştir. Kale direklerinin sağlamlığı ile rakip oyuncunun direkten dönen topunun hız şiddeti ayarlaması bile yapıldığı bilgilerine ulaşıldı.

Futbol Kalesi

Günümüz modern dünyasının en yaygın spor dallarından bir tanesi olan futbol, Türkiye genelinde de en çok oynanan, izlenen ve bilinen bir spor dalıdır. Bu neden dolayısı da ülkemiz genelinde oldukça büyük bir popülariteye sahiptir. Dünya genelinde ülkelerin ulusal liglerinin yanı sıra uluslararası müsabakalarında düzenlemekte olan uluslararası ligler bulunuyor.

Ülkemizde çok uzun yıllardır oldukça popüler olan ve Avrupa kıtasının söz sahibi liglerinden birisi olan ülkemiz futbol liginde, birbirinden kaliteli ve büyük camialar birbirleriyle mücadele ediyor. Bu kapsamda özellikle ülkemizde futbolun daha profesyonel hale gelmesi ve çok daha başarılı oluşumların gerçekleştirilebilmesi amacı ile her geçen gün yatırım alanları genişletilmektedir.

Bu noktada da futbol kurallarının birincisi maddesinde belirlenmiş olan uluslararası futbol sahası biçim ve özelliklerine uygun olarak futbol kalesi üretimleri gerçekleştiriliyor. Dünya standartlarına uygun niteliklerde olarak hazırlanan bu kaleler ile çok daha profesyonel ve elit futbol sahaları ülkemiz genelinde yapılabilmektedir. Özellikle futbol sahalarının uluslararası düzeyde olması açısından bu ayrıntı oldukça büyük bir önem arz ediyor.

Her geçen gün gelişmekte olan teknolojik olanaklarında en iyi şekilde kullanılması sayesinde artık çok daha kaliteli futbol kalesi ile de geniş seçenekler sunuyor. En ekonomik şekilde futbol sahası yatırımlarının yapılabilmesi konusunda geniş ve kaliteli seçenekler sunuluyor. Bu kapsamda ülkemizde dünya standartlarına uygun malzeme ve niteliklerin yanı sıra en doğru ölçüleri ve futbol kalesi fiyatları ile de futbol sahalarında daha profesyonel bir platformun oluşmasında yardımcı olunuyor.

Minyatür Futbol Kalesi

Son zamanlarda arkadaşlar arasında yapılan halı saha maçlarında oldukça popüler olan oyunlardan biriside minyatür kaleler yardımı ile yapılmaktadır. Halı saha futbolu normal futboldan biraz daha farklı olduğu için oyuncular keyif aldıkları şekilde oyun oynamak istemektedir. Dolayısı ile yeni ve farklı özelliklere sahip oyunlar oyuncuların daha fazla ilgisini çekmektedir. Halı sahada kaleci olmak isteyen kişi sayısı az olduğundan küçük kaleler kullanılarak salon futboluna benzer bir oyun oynanmaktadır. Tabi bu oyunun oynanabilmesi için minyatür kaleler gerekmektedir. Bu kaleler yardımı ile oynanan oyunlar daha zevkli olmaktadır. Çünkü bu kalelere gol atmak çok daha zordur. Dolayısı ile oyuncular kendilerini göstermek ve güzel şut çekmek için daha çok çaba sarf ederler.
Halı saha sahiplerinin bu konuda bilgi sahibi olması ve ellerinde bu kalelerden bulundurması çok önemlidir. Çünkü artık bu şekilde futbol oynayan kişi sayısı çok fazladır ve futbol oynamaya gelen insanlar gittikleri halı sahada bu kalelerden bulamadıklarında hayal kırıklığı yaşamaktadır. Dolayısı ile bu tarz kalelerden alarak herkese yönelik hizmet vermek çok daha mantıklı olacaktır.
Ayrıca bu futbol kalesi sadece yetişkinler değil, antrenman amaçlı çocuklar tarafından da tercih edilmektedir. Alacağınız ürünlerin TSE onaylı olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Bu konuda oldukça başarılı hizmet veren adenspor.com sattığı her üründe TSE onayı bulundurmaktadır. Ayrıca fiyat olarak da oldukça uygundur.

Futbol Kalesi

Bilinen en eski oyunlardan biri olan futbol, dünya tarihine yön vermiş en eski medeniyetlerde bile varlığını sürdürmüş bir oyundur. Farklı dönem ve farklı kültürlerde küçük değişikliklere sahip olarak oynanan futbol, günümüzdeki haline ve günümüzdeki adına ancak 19. Yüzyılda İngiltere etkisiyle ulaşmıştır. Modern futbol İngiltere’ de oluşturularak, dünya üzerinde oynanan haline buradan yayılmıştır.
Bugün dünyanın her bölgesinde aynı kurallar ve aynı ölçülere sahip alanlarda oynanan futbol, dünyanın en çok oynanan, en çok sevilen spor dalıdır. Futbol kale ölçüsü, futbol sahasının her iki ucunda bulunan bayrak direklerine eşit mesafede konuşlandırılmış iki dikey direğe bağlanan bir yatay direkten oluşan kalenin, dikey direklerinin arasındaki mesafe 7,32 metre, yatay direğin yere olan mesafesi ise 2,44 metre olarak uluslar arası bir standarda sahiptir.
Kale direği, kaleyi oluşturan iki yan ve bir üst direktir. Her birinin kalınlığı saha çizgilerinin de boyutu olan 12 cm. olarak üretilen kale direği, yan direkler 7,32 metre ve üst direk 2,44 metre olarak üretilmektedir. Uluslar arası standartlara göre spor ekipmanları üretmekte olan Aden Spor’ un web platformu üzerinden, tüm spor dalları için olduğu gibi, futbol ile ilgili olarak ta her türlü ekipmanın, profesyonel ve uluslar arası olarak kabul edilmiş standartlara sahip örneklerine ulaşabilirsiniz. Futbol ile ilgili tüm araç ve gereci Aden Spor’ un ekonomik fiyatlarına bakmadan önce almamanızı öneriyoruz.

Minyatür Futbol Kalesi

Çocukların gelişimine katkı sağlayan futbol, oldukça güzel ve heyecanlı olan bir spordur. Zaten bu sebepten dolayı çocukların favorisi arasında yer almaktadır. Futbol oyununda rekabet duygusunun yanı sıra bir takım olma duygusu da yer aldığı için çocukların arkadaşlık duyguları çok daha güzel bir şekilde gelişir. Kısacası futbol hem bir spor oyunudur hem de sosyalleşme aracıdır. Bu yüzden son zamanlarda aileler çocuklarını futbola yöneltmektedir. Futbolda başarılı olmak içinse iyi antrenman yapmak gerekmektedir. Çocukların büyük kalelerde yaptıkları antrenmanlar çok yararlı olmayabilir. Çünkü ilk olarak hedef almayı öğrenmek gerekmektedir. Küçük bir çocuğun kocaman bir kaleyi koruması beklenemez. Bu yüzden minyatür kaleler küçük yaş grubundaki futbolcular için çok daha mantıklıdır.
Futbol kalesi seçiminde bu yüzden dikkatli davranmak gerekir. Çünkü kaleler oyunculara göre seçilmek zorundadır. Küçük çocukların futbol bilgisini ilerletmek adına minyatür kaleler oldukça başarılıdır. Çocuklar küçük bir kaleyi korumaya çalışırken çok daha iyi bir defans bilgisi elde ederler. Ayrıca küçük bir kaleye gol atmak zorunda olduklarından dolayı daha isabetli şutlar çekebilirler. Bu yüzden eğer çocuklara yönelik hizmet veriyorsanız, bu tarz kaleleri elde etmekte çok büyük fayda vardır. Tabi alacağınız ürünler TSE onaylı olmalıdır. Hem kaliteli hem de ucuz fiyatlı spor ürünleri arıyorsanız, bu konuda adenspor.com size en iyi şekilde hizmet verebilir.